Sokoliarska škola

Aj vy by ste chceli mať dravca?

Zo skúseností vieme, že veľké množstvo ľudí túži po tom mať doma sovu, krkavca alebo iného dravca. Mnohí to považujú za samozrejmosť ako mať psíka, mačku, papagája alebo morča. Avšak nie je to tak. Starostlivosť o dravé vtáky alebo krkavce je neporovnateľne náročnejšia ako starostlivosť o iné zvieratá. Človek ktorý chce mať svojho vlastného dravca sa musí naučiť o neho starať ešte predtým ako si ho zadováži. Dravec vyžaduje každodennú starostlivosť a každá chyba, ktorú človek spraví sa najčastejšie skončí smrťou dravca. Práve z dôvodu aby sa to nestávalo sme tu my a naša sokoliarska škola.

Veľmi radi Vás naučíme starať sa o dravce, sovy alebo krkavce. Prihlásiť sa k nám môžu všetky vekové kategórie, deti, mládež ale aj dospelí. Podľa toho či máte záujem sa učiť individuálne alebo v skupine sa môžete rozhodnúť pre Kurz sokoliarstva alebo Voľnočasový krúžok. V oboch prípadoch je našim cieľom naučiť Vás, aby ste boli schopný správne sa postarať o tieto nádherné zvieratá.

sovy sokoliarske vystupenie
sokoliarka a sova
sookoliar so psom

KURZ SOKOLIARSTVA

Celodenný, prípadne viacdenný kurz sokoliarstva je určený pre tých, ktorí si chcú na vlastnej koži skúsiť aké je to mať dravca a starať sa o neho. Môže byť aj skvelým netradičným darčekom pre člena rodiny, partnera, kamaráta alebo aj pre deti. Kurz je ideálnou možnosťou pre tých, ktorí sa už so sokoliarstvom niekedy stretli a zaujalo ich ale nevedia si predstaviť čo všetko obnáša starostlivosť o dravca. Každý kto sa prihlási na kurz sokoliarstva si prakticky vyskúša všetky povinnosti, ktoré sokoliar má a vyskúša si aj prácu s dravcom.  Myšlienkou tohoto je aby si človek sám vedel zhodnotiť či by sa reálne dokázal správne postarať keby mal vlastného dravca.

Prakticky si vyskúšate:

• nosenie dravca na ruke
  • kŕmenie dravca
  • výcvik (lietanie) dravca
  • prípravu mäsa
  • čistenie voliér a chovných zariadení
  • váženie dravca a kontrola jeho kondície
  •  prehľad finančných nákladov, ktoré starostlivosť o dravce prináša

Absolvovaním nášho kurzu sa človek sokoliarom nestáva, ale získa perfektný prehľad o sokoliarstve, zistí aké to vlastne je keď má človek dravca a aké budú jeho povinnosti ak sa raz predsa len rozhodne dravca mať.

sokoliarske vystupenie v meste
Sokoliar na polovacke

VOĽNOČASOVÝ KRÚŽOK PRE DETI A MLÁDEŽ

Krúžky sú určené najmä pre žiakov základných škôl a študentov stredných škôl. Počas pravidelných stretnutí, najčastejšie raz za týždeň, učíme mládež ako sa postarať o dravce a ako s nimi lietať a cvičiť ich. Touto cestou sa snažíme mládeži vyplniť voľný čas zaujímavou činnosťou a tak zamedziť aktivitám ako sú alkohol, cigarety a fajčenie.  Veríme aj tomu, že povzbudením záujmu o dravce, povzbudíme aj vzťah k prírode a k jej ochrane.

sokoliarska skola
sokoliarsky kruzok pre deti